درباره کما بیشتر بدانیم ( قسمت دوم )

درباره کما بیشتر بدانیم ( قسمت دوم )


میزان کاهش سطح هوشیاری متفاوت است : کمای عمیق ، نیمه کما و حالتی شبیه خواب آلودگی شدید . سطح هوشیاری طبیعی 15 است که در حالت کما این سطح به 3 یا 5 تقلیل می یابد .

روح انسان در حالت کما به کجا می رود ؟ رابطه بدن و روح رابطه ای اتحادی است و روح برای انجام کارهایش به جسم و بدن نیاز دارد از این رو است که در هر عالمی ظاهر گردد جسم و بدنی متناسب با آن عالم به خود می گیرد چون در عالم مادی قدم گذارد با جسم مادی همراه است و زمانی که در عالم خواب پا گذارد در بدنی متناسب با آن عالم دیده می شود .

دکتر زمانی تصریح کرد : فردی که به کما رفته می تواند دوباره به زندگی عادی خود بازگردد ، البته این وضعیت را باید متخصصان مغز و اعصاب تایید کنند . به طوری که اگر مغز هنوز زنده باشد فرد دچار کما شده و احتمال برگشت آن حتی بعد از مدت طولانی و گذشت چندین سال هم وجود دارد زیرا بیمار خودش به صورت طبیعی نفس میکشد و فقط مغز برای مدتی هوشیاری ندارد اما عمق مغز زنده است .

در مرگ مغزی فرد به صورت طبیعی نفس نمیکشد و تنفس خود را از طریق دستگاه انجام می دهد که با قطع کردن دستگاه می میرد بنابراین زنده ماندن نباتی فرد دچار مرگ مغزی ، به دستگاه وابسته است چون تنفس وابسته به مغز است .

نشانه های حالت انتظار برای رسیدن مرگ یا برگشت زندگی :

دکتر زمانی عنوان کرد : از نشانه های کما می شود به تغییر مردمک چشم ها و اختلال در حرکات چشم ، به طوری که ممکن است چشم ها به طرفین یا به سمت بالا و پایین منحرف شده یا حرکات چرخشی دو طرفه پیدا کنند ، تشنج ، فلج اندام یا پرش عضلانی ، بی نظمی تنفسی یا حتی قطع تنفس اشاره کرد .دیدگاه ها

ارسال نظر


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.